AktüelEkonomiSucuoğlu, emeklilik yaşının yükseltilmesini hedefliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, emeklilik yaşının 65'e yükseltilmesi gerektiğini savundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 28, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, emeklilik yaşının 65’e yükseltilmesi gerektiğini savundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu bir televizyon programında hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi paylaştı, asgari ücret, engelli çalışanların baremleri ve emeklilik yaşı gibi konularda açıklamalarda bulundu. 

Sucuoğlu, emeklilik konusuyla ilgili şunları söyledi:

“Emeklilik yaşı 60, gönül ister 65 olsun. Maliye için ciddi bir külfettir. 30 yaşında emekliye çıkardığınız bir insanı bizim ülkemizde ortalama ömür 80 olduğunu düşünürsek 50 yıl emeklilik demek olur. Böyle bir dünya yok. 30 yıl 50 yıl emekli olarak kaldılar. Farklı sebeplerle bu uygulamalar zamanında yapıldı.

Bana göre yanlış. Emekli olanlarda suç yok. 60 yaşında emekli yapıp hizmet alınıyor. 60 orta yaştır. Emeklilik yaşının tartışmaya açılması gerekir. 60 yaşında emekli olmuş birçok insan diyor ki, ben her şeye razıyım, beni eve yollamayın. Hükümetin bu konuyu gündeme getirmesi gerekiyor.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık