koronavirus“Şubat ayında hayatını kaybeden bir hasta Covid-19’du”

Başbakanlık Covid 19 Koordinasyon Konseyi Başkanlığı görevini iade eden Dr. Sibel Siber, Kanal Sim'de katıldığı bir televizyon programında, Şubat ayında Kıbrıs'ın kuzeyinde koronavirüse bağlı ölüm gerçekleştiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Başbakanlık Covid 19 Koordinasyon Konseyi Başkanlığı görevini iade eden Dr. Sibel Siber, Kanal Sim’de katıldığı bir televizyon programında, Şubat ayında Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüse bağlı ölüm gerçekleştiğini söyledi.

Başbakanlık Covid 19 Koordinasyon Konseyi Başkanlığı görevini iade eden Dr. Sibel Siber, Haber Ajansı Programı’na konuk olarak görevde olduğu sürece yaşadıklarını paylaştı.

İlk koronavirüs vakasının Mart’ın 10’unda Kıbrıs’ın kuzeyinde tespit edildiği söylenmesine rağmen, Dr. Sibel Siber, Şubat ayında ilk kez özel bir üniversitede hayatını kaybeden bir hastanın covid-19 olduğunu açıkladı.

Siber açıklamasında şunları kaydetti:

“Üniversitede çalışan bir uzmanla konuşurken bana demişti ki, “biz Şubat ayında bir hastamızı kaybetmiştik. Şimdi geriye dönük tomografiye baktığımızda; vakanın Covid olduğunu gösterdi. Bunu o uzman herhalde bilimsel yayın yaparak açıklayacak.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık