AktüelGazedda'nın GündemiSu bugün Geçitköy barajına akacak

Su Temin Projesi'nde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından Türkiye’den gelen su bugün yeniden Geçitköy barajına akmaya başlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Su Temin Projesi’nde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından Türkiye’den gelen su bugün yeniden Geçitköy barajına akmaya başlıyor.

Su Temin Projesi’nin Deniz Geçişi İsale Hattı’nda 8 Ocak’ta meydana gelen arızanın giderilmesi amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen onarım çalışmaları sona erdi.

Projenin boru hatlarında meydana gelen arızanın giderilmesiyle ilgili Anamur açıklarında gerçekleştirilen, kalıcı çözüm üretmek amacıyla projede bazı değişikliklerin yapıldığı ve toplamda 6 geminin katıldığı çalışmalar tamamlandı.

Buna göre, öğleden sonra Türkiye’den Kıbrıs’a su akışının yeniden başlaması ve suyun 24 saat içerisinde kktc geneline yeniden verilmesi bekleniyor.

TC Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’un, gün içinde suyun baraja akış işlemini Kıbrıs’ta düzenlenecek törenle kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık