AktüelKıbrıs SorunuTemasStelios ödüllerinden biri de MTG ve Nea Salamina futbol kulüplerine

Her yıl Stelios Vakfı tarafından iki toplumun yakınlaşması temasıyla yapılan etkinlikler için verilen ödüllerden birini de bu yıl Mağusa’nın futbol kulüplerinden biri olan Mağusa Türk Gücü (MTG) ile Kıbrıs’ın güneyinden Nea Salamina kulüpleri kazandı. Her iki takım da 2019 yılı içerisinde ortak projelerini hayata geçirmeyi hedeflemekte. Ödülün kazanılmasıyla ilgili olrak yapılan açıklama ise şöyle: Merkezi Monaco’da olan, Prens Albert’in liderliğindeki Peace and Sports (https://www.peace-sport.org) organizasyonu geçen yıl Eylül ayında bizlerle temas etti. Amaçları Mağusa’daki Kıbrıslı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 27, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Her yıl Stelios Vakfı tarafından iki toplumun yakınlaşması temasıyla yapılan etkinlikler için verilen ödüllerden birini de bu yıl Mağusa’nın futbol kulüplerinden biri olan Mağusa Türk Gücü (MTG) ile Kıbrıs’ın güneyinden Nea Salamina kulüpleri kazandı.

Her iki takım da 2019 yılı içerisinde ortak projelerini hayata geçirmeyi hedeflemekte. Ödülün kazanılmasıyla ilgili olrak yapılan açıklama ise şöyle:

Merkezi Monaco’da olan, Prens Albert’in liderliğindeki Peace and Sports (https://www.peace-sport.org) organizasyonu geçen yıl Eylül ayında bizlerle temas etti. Amaçları Mağusa’daki Kıbrıslı Türk ve Rumların takımlarından MTG ve Nea Salamina’yı bir araya getirmek ve onlara dostluk maçları yaptırabilmekti. Bizleri takip ettiklerini, MTG ve Nea Salamina’nın bunu gerçekleştirebilecek iki Mağusa takımı olduğunu bildiklerini ifade ettiler. Bunu daha kolay yapabilmeleri için de iki takımın ortak bir proje yapabilirlerse, kendilerinin bu organizasyonun gerçekleştirilmesine katkı yapacaklarını söylediler. Bunun için de Nisan 2019 ayı hedeflendi. Bunun üzerine iki toplumlu projelere destek veren ve tüm dünyaca bilinen Stelios Vakfı’na (http://stelios.org/stelios-award-cyprus/blog.html) ortak bir proje yapıp sunduk. İşte dünkü ödülün anlamı ve serüveni kısaca bu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık