AktüelEkolojiŞPO: Arazi doğal ve arkeolojik sit alanıdır

Şehir Plancıları Odası, Karpaz bölgesindeki arazinin Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı‘na (GKK) verilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Şehir Plancıları Odası, Karpaz bölgesindeki arazinin Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı‘na (GKK) verilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Oda’dan yapılan açıklamada, Karpaz bölgesinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na Bakanlar Kurulu tarafından kiralanan araziler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile açıklama yapma ihtiyacının duyulduğu söylendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Söz konusu parseller ekteki Karpaz Emirnamesi gelişme haritası üzerinde kırmızı ile işaretlenen alanda olup bu alan Çevre Koruma Dairesi tarafından ilan edilen Karpaz ÖÇKB’si (Özel Çevre Koruma Bölgesi) ve Emirnameye göre Milli Park ve Doğal ve Arkeolojik Sit Alanı içerisindedir.

Karpaz Emirnamesine göre; “Bu alan içerisinde kırsal manzara dokusu, kültürel ve doğal kaynakların korunması açısından zıtlık teşkil etmeyen tarımsal gelişmelere izin verilebilir. Ağaç kesilemez ve ekilemez”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık