AktüelGazedda'nın GündemiSözleşmesinin yenilenmeme sebebi “kan davası” çıktı

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin sözleşmesi yenilenmeyen Kıbrıslıtürk üyesi Gülden Plümer Küçük’ün görevden alınmasının altından “kan davası” çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin sözleşmesi yenilenmeyen Kıbrıslıtürk üyesi Gülden Plümer Küçük’ün görevden alınmasının altından “kan davası” çıktı.

Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Ersin Tatar, ilk iş olarak Kayıp Şahıslar Komitesi’nin Kıbrıslıtürk üyesi Gülden Plümer Küçük’ün sözleşmemesini yenilememesinin altından feodal ilişkiler çıktı. Konuyla ilgili Meclis’te açıklama yapan Hasan Taçoy, Gülden Küçük’ün Talat döneminde göreve atandığını belirterek, o dönemde Rüstem Tatar’ın görevden alındığını belirtti.

Taçoy, Kayıp Şahıslar Komitesi Kıbrıslı Türk Üyesi Gülden Plümer Küçük’ün kimin tarafından, nasıl atandığına bakılması gerektiğini söyledi.

2006 yılında o dönem Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın göreve geldiğini ve KŞK Kıbrıslı Türk üyesi olarak görev yapan Rüstem Tatar’ı görevinden alarak, daha rahat çalışabileceği için yerine Gülden Plümer Küçük’ün atadığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık