Sanat“Soytarılar Okulu” Perdelerini Açıyor

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Soytarılar Okulu” adlı çocuk oyunu, cuma günleri seyircilerle buluşmaya başlıyor. Tiyatronun “Ev” oyunu ise 22-23 Kasım tarihlerinde Güney’de THOC Tiyatrosu’nda; 28-29 Kasım tarihlerinde ise Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür Sarayı’nda sahnelenecek. LTB Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Friedrich Karl Waechter’in yazdığı, Hatice Tezcan’ın yönettiği Limasol Sosyal Sorumluluk Co. işbirliğiyle hazırlanan “Soytarılar Okulu” çocuk oyunu 4 Kasım’da başlayacak ve kasım ayı boyunca her cuma Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda saat 10.30’da küçük seyircilerle buluşacak....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Soytarılar Okulu” adlı çocuk oyunu, cuma günleri seyircilerle buluşmaya başlıyor.

Tiyatronun “Ev” oyunu ise 22-23 Kasım tarihlerinde Güney’de THOC Tiyatrosu’nda; 28-29 Kasım tarihlerinde ise Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür Sarayı’nda sahnelenecek.

LTB Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Friedrich Karl Waechter’in yazdığı, Hatice Tezcan’ın yönettiği Limasol Sosyal Sorumluluk Co. işbirliğiyle hazırlanan “Soytarılar Okulu” çocuk oyunu 4 Kasım’da başlayacak ve kasım ayı boyunca her cuma Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda saat 10.30’da küçük seyircilerle buluşacak.

Oyun, okullara yapılan organizelerle tüm öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

Okullarıyla tiyatroyu buluşturmak isteyen tüm yetkililer ya da velilerin Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na 2278782 numaralı telefondan ulaşabileceği belirtildi.

BÜYÜKLER İÇİN “EV” OYUNU HEM GÜNEY’DE, HEM DE MAĞUSA’DA SAHNELENİYOR…

Öte yandan Aliye Ummanel’in yazıp yönettiği “Ev” oyunu, Adana turnesinden sonra 22-23 Kasım tarihlerinde Güney’de THOC Tiyatrosu’nda saat 20.30’da sahnelenecek.

Oyun ayrıca, 28-29 Kasım tarihlerinde Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür Sarayı’nda saat 20.00 de sahnelenecek.

Biletler; Mağusa Belediyesi Halkla İlişkiler birimden temin edilebilecek.

Oyun; toplumun bugün ve yakın tarihinin hâlâ hesaplaşmakta olduğu göç, savaş ve mülkiyet sorunu gibi temaları içeriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık