AktüelPolitikaSosyal medyada LGBTİ+ bireylere nefret söylemi

Genç Mücahitler Derneği, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda LGBİT+ bireyleri hedef göstererek nefret söyleminde bulundu. Paylaşımda LGBTİ+ bireyler için “Kadına kadınlığını, erkeğe erkekliğini unutturmak istiyorlar. Anası babası belirsiz piç bir toplum hayal ediyorlar. Batı’nın kültürel, siyasi ve ekonomik boyunduruğu altında, ghettolara sıkıştırılmış bir Müslüman azınlık toplumu yaratmak istiyorlar Kıbrıs’ ta. Tüm dertleri adanın tamamıyla birlikte, Anadolu’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Asya içlerine kadar tek bir dünya devleti kurmak, tek tip insan modeli oluşturarak küresel sömürü...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 11, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Genç Mücahitler Derneği, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda LGBİT+ bireyleri hedef göstererek nefret söyleminde bulundu.

Paylaşımda LGBTİ+ bireyler için “Kadına kadınlığını, erkeğe erkekliğini unutturmak istiyorlar. Anası babası belirsiz piç bir toplum hayal ediyorlar. Batı’nın kültürel, siyasi ve ekonomik boyunduruğu altında, ghettolara sıkıştırılmış bir Müslüman azınlık toplumu yaratmak istiyorlar Kıbrıs’ ta. Tüm dertleri adanın tamamıyla birlikte, Anadolu’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Asya içlerine kadar tek bir dünya devleti kurmak, tek tip insan modeli oluşturarak küresel sömürü düzenlerini sağlamlaştırmak. Bunun önündeki en büyük engel Müslüman Türk aile yapısı, anneler, babalar.” ifadeleri kullanıldı. 

Söz konusu paylaşım sosyal medyadan tepki gördü.

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©