koronavirusSON DAKİKA: “Tam Sokağa Çıkma Yasağı” kararı alındı

Bakanlar Kurulu, yarın akşam 20.00'den itibaren 15 Şubat gece yarısına kadar ülke genelinde tam sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ersan Saner yaptığı açıklamada, elzem ihtiyaçlar haricinde hiçbir iş yerinin açılmayacağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 4, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bakanlar Kurulu, yarın akşam 20.00’den itibaren 15 Şubat gece yarısına kadar ülke genelinde tam sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ersan Saner yaptığı açıklamada, elzem ihtiyaçlar haricinde hiçbir iş yerinin açılmayacağını duyurdu.

Saner açıklamasında şunları kaydetti:

5 Şubat (yarın) 20.00’den başlamak kaydıyla, 15 Şubat gece yarısına kadar, elzem ihtiyaçların karşılanması haricinde, ülkede tam sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Nöbetçi eczaneler, market, benzin, manav gibi işletmeler açık bulundurulacak. Açılış saatleri 08.00-17.00 arasında olacaktır. İlçeler arasında tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı.

7 Şubat ve 14 Şubat Pazar günleri Nöbetçi eczaneler hariç tüm sektörler kapalı olacaktır. İlçe emniyet kurulu ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından belirlenecek elzem izinler hariç tüm izinler durdurulmuştur. İzinler, 5 Şubat 2021’den itibaren geçerli olmayacaktır.

Alınan karar ile, reel sektörde çeklerle ilgili, bankalar tüzüğünde yapılan düzenleme ile, kktc Bankalar Yasası tahtında kurulan ve/veya faaliyet gösteren bankaların 8-12 Şubat 2021’de tatil edilmesine karar verilmiştir. Çekler bu tarihlerde işlem görmeyecek.

150 bin adet PCR test kiti ve 3 ayrı cihaz alınması kararı da üretilmiştir. Bugüne kadar, ortalama 3 bin 500’e kadar ulaşan sayılarımız 5 bin civarında yapılmakta, bugün ise 6 bin 937 ile en yüksek PCR test yapılan güne tekabül etmektedir. Ülkemizin kapalı olacağı günlerde testlerin devam

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık