AktüelkoronavirusSON DAKİKA: Güneyde 3 yeni pozitif vaka

Kıbrıs'ın güneyinde 3 yeni pozitif koronavirüs vakası tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs’ın güneyinde 3 yeni pozitif koronavirüs vakası tespit edildi.

Her geçen gün Kıbrıs’taki koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 3 yeni pozitif koronavirüs vakası olduğunu duyurdu. Açıklanan rakamla, Kıbrıs’ın güneyinde toplam vaka sayısı 49’a yükseldi.

Sağlık Bakanlığı’nın duyurusuna göre, Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü’nden verilen bilgide, üç yeni koronavirüs vakasının doğrulandığı ve vakalardan ikisinin önceki gün teyit edilen bir vaka ile teması olan iki kişi olduğu belirtildi.

Üçüncü vakanın ise Belçika’dan dönen ve ev karantinasında kalan bir kişide ortaya çıktığı ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı’nın epidemiyolojik gözetim birimi, üç vakanın da temaslarını izlemeye başladığı ve özel testlerin yapılmaya devam edeceği de söylendi.

Ortaya çıkan 3 yeni vaka ile Kıbrıs’ın tamamındaki koronavirüs vakası 58’e çıktı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..