AktüelPolitikaSon anket: Çözüm ve barış iradesi devam ediyor

AB Bilgi Merkezi’nin paylaşımına göre Dünya Bankası’nın AB ile oraklaşa yaptıkları Mayıs 2019 anketinde olası bir çözüm referandumunda hem kuzeyden hem de güneyden EVET cevabı çıktı. Ankete göre, “Liderlerin hemfikir oldukları bir olası referandumda oyunu ne yönde olur?” sorusuna Kıbrıslı Rumlar %46 oranında ever, %31 oranında hayır, %23 oranında ise kararsızım cevabını verdi. Kıbrıslı Türkler ise %58 oranında evet, %19 oranında hayır ve %23 oranında kararsızım cevabı verdi. Kararsızlar paylaştırıldığında ise sonuç %60 (Kıbrıslı Rumlar)...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2019
Djumba Hotel & Cafe

AB Bilgi Merkezi’nin paylaşımına göre Dünya Bankası’nın AB ile oraklaşa yaptıkları Mayıs 2019 anketinde olası bir çözüm referandumunda hem kuzeyden hem de güneyden EVET cevabı çıktı.

Ankete göre, “Liderlerin hemfikir oldukları bir olası referandumda oyunu ne yönde olur?” sorusuna Kıbrıslı Rumlar %46 oranında ever, %31 oranında hayır, %23 oranında ise kararsızım cevabını verdi.

No photo description available.

Kıbrıslı Türkler ise %58 oranında evet, %19 oranında hayır ve %23 oranında kararsızım cevabı verdi.

Kararsızlar paylaştırıldığında ise sonuç %60 (Kıbrıslı Rumlar) ve %75 (Kıbrıslı Türler) oranında evet çıkmaktı.

No photo description available.

Sosyal medyada da paylaşılan anket için tıklayınız:

 

 

Kaynak:

No Title

No Description

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©