koronavirusSon 9 günde 163 yeni vaka

Mart'ın 10'unda Kıbrıs'ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakası görülmesinin ardından yaşanan ilk dalgada toplamda 108 vaka ortaya çıkmıştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Mart’ın 10’unda Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakası görülmesinin ardından yaşanan ilk dalgada toplamda 108 vaka ortaya çıkmıştı. 1 Temmuz’dan itibaren yeniden görülmeye başlayan vakaların ardından son 9 günde 163 yeni pozitif koronavirüs vakası ortaya çıktı.

Hükümetin 1 Temmuz’da kapıları Türkiye’ye açmasının ardından yeni koronavirüs vakaları da ortaya çıkmaya başladı. Hesapsız, kitapsız, sınır kapılarına gelen kişilerin direkt olarak ülkeye sokulmasının ardından artış gösteren vakalarla beraber, yerel bulaşmalarda da ciddi oranda bir yükselme görülüyor. Son 9 gün içinde 163 yeni vaka tespit edilen Kıbrıs’ın kuzeyinde bu vakaların büyük bir çoğunluğu da yerel ve temaslı bulaşmalar…

Bilindiği üzere, Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 10 Mart’ta ciddi karantina önlemleri getirilmiş,  2 aylık süreçte toplam 108 pozitif koronavirüs vakası tespit edilmişti. 1 Temmuz’dan itibaren içine girdiğimiz ikinci dalga sürecinde toplamda 386 pozitif koronavirüs vakası tespit edilirken bu rakamın 163’ü son 9 gün içinde belirlendi.

Hastanelerde hasta tedavisi için yer kalmadığı ve karantina otellerinin de tıka basa dolu olduğu bilinirken, dün akşam itibariyle Kıbrıs’ta tedavisi devam eden bazı hastalar Türkiye’ye sevk edilmeye başladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık