AktüelKıbrıs SorunuPolitikaSol Parti: Kıbrıs’ı Kıbrıs halkına bırakın!

"Kıbrıs’ı ‘yüzen kumarhane’, ‘kara para aklama cenneti’ haline getirdiniz. Mafyası, çetesi hepsi orda. Bir sarayı eksikti o da şimdi tamam oluyor!"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye’den Sol Parti, “Sol Parti, Kıbrıs halkının iki bölgeli, iki toplumlu bağımsız ve birleşik Kıbrıs mücadelesinin yanındadır” açıklamasında bulundu.

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs ziyareti üzerine açıklama yapan SOL Parti “Erdoğan’ın Kıbrıs müjdesinden de inşaat çıktı, saray çıktı” dedi.

Kıbrıs halkının Ankara’nın iç işleyişine müdahalesine tepki gösterdiği hatırlatılan SOL Parti’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Kıbrıs’ı ‘yüzen kumarhane’, ‘kara para aklama cenneti’ haline getirdiniz. Mafyası, çetesi hepsi orda. Bir sarayı eksikti o da şimdi tamam oluyor! Kıbrıs’ın kendine özgü bir mimarisi vardır. Hoşgörüye, mizaha, bir arada yaşamaya dayalı bir kültürü vardır. Kendi yaşam biçiminizi, beton kültürünüzü dayatmayın Kıbrıs’a!

Kıbrıs Kıbrıslılarındır! Kıbrıs’ı Kıbrıs halkına bırakın! Kıbrıs’ın özgürlük, eşitlik ve barış adası olması için tüm yabancı güçler Kıbrıs’tan çıkmalıdır. Ağratur (Akrotiri) ve Dikelya’daki emperyalist üsler kapatılmalıdır. Kıbrıs’ın barışçıl çözüm yolunu açacak olan; NATO, Avrupa Birliği, İngiltere ve ya da başka bir emperyalist gücün emelleri olamaz. Sol Parti, Kıbrıs halkının iki bölgeli, iki toplumlu bağımsız ve birleşik Kıbrıs mücadelesinin yanındadır.”

May be an image of text
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık