AktüelGazedda'nın GündemiSol Hareket’ten Demokrasi ve İrade yürüyüşüne destek

Sol Hareket, Demokrasi ve İrade Platformu tarafından yarın yapılacak olan “Demokrasi ve İrade” yürüyüşüne destek belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sol Hareket, Demokrasi ve İrade Platformu tarafından yarın yapılacak olan “Demokrasi ve İrade” yürüyüşüne destek belirtti.

Sol Hareket adına yazılı açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan “müdahale ve usulsüzlükler” ile Kıbrıslı Türk toplumunun iradesinin tecelli etmesinin engellendiğini savunarak,  müdahalelerin seçimler sonrasında da devam ettiğini, demokrasi ve Kıbrıslı Türk toplumunun kendi kendini yönetme ve kendi kararlarını alma hakkının ortadan kaldırılmaya çalışıldığını iddia etti.

Kıbrıslı Türk siyasi yaşamının bir çok müdahale örnekleri ile dolu olduğunu, yaşananların bir ilk olmadığını ileri süren  Korkmazhan, “Ancak son dönemde yaşanan müdahalelerin eşi benzeri bulunmamaktadır. Kıbrıs sorununu Türkiye iç siyasetinde şahsi iktidarı için malzeme yapmak ve ilhak politikasını gündeme getirmek isteyen Erdoğan, Kıbrıslı Türk toplumunun iradesi ile seçilenleri müdahale ile engellemekte ve yaptığı siyasi atamalar ile oldu bitti yaratmaya çalışmaktadır” dedi.

Kıbrıslı Türk toplumu ve demokrasi güçlerinin müdahaleleri ve siyasi atamaları asla kabul etmeyeceğini, toplumsal irade, demokrasi ve barış mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceğini ifade eden Korkmazhan, müdahalelere karşı toplumsal irade ve demokrasiden yana olan herkesi 10 Kasım Demokrasi ve İrade Yürüyüşü’ne katılmaya çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık