AktüelPolitikaSol Hareket’ten Cumhurbaşkanlığı için ortak aday çağrısı

Sol Hareket, federal çözümden yana olanlara, “Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak program ve aday etrafında bütünleşme” çağrısı yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sol Hareket, federal çözümden yana olanlara, “Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak program ve aday etrafında bütünleşme” çağrısı yaptı.

Sol Hareket adına yazılı açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, federal çözüm yanlılarının seçim değil çözüm odaklı hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Korkmazhan, “Çözüm karşıtları statükoyu koruma adına her yolu mubah sayıyor. Guterres’in yeni çabasını daha başlamadan boğmak isteyenlere karşı federal çözüm yanlılarının birlikteliğine, toplumun çözüm iradesinin kararlı ve tutarlı şekilde temsiliyetine hiç olmadığı kadar ihtiyaç var” dedi.

Abdullah Korkmazhan, son dönemde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yapılanların, olası yeni bir müzakere ve çözüm sürecini berhava etme ve Kıbrıslı Türk toplumunun çözüm yanlısı iradesini sindirme amacı taşıdığını da ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık