AktüelEkonomi PolitikPolitikaSol Hareket: Yasaklara İnat Yaşasın Kitap!

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, kitap okumanın suç sayılarak tutuklamaların yaşanmasını şiddetle protesto ettiklerini belirterek, “Gerici faşist bir karanlık her yeri kuşatmaya çalışıyor. Düşünce ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldırmaya çalışıyor. Yasaklara, faşizme inat yaşasın kitap, yaşasın özgürlük demeye devam edeceğiz” dedi. Türkiye’deki tek adam rejiminin, Kıbrıs’ta da barış, demokrasi ve hoşgörü kültürü yerine, tekçi, çatışmacı bir anlayışı hakim kılmaya, insanlar, emekçiler arasında düşmanlık tohumları ekmeye çalıştığını vurgulayan Korkmazhan, tüm ilerici güçleri faşist...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, kitap okumanın suç sayılarak tutuklamaların yaşanmasını şiddetle protesto ettiklerini belirterek, “Gerici faşist bir karanlık her yeri kuşatmaya çalışıyor. Düşünce ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldırmaya çalışıyor. Yasaklara, faşizme inat yaşasın kitap, yaşasın özgürlük demeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’deki tek adam rejiminin, Kıbrıs’ta da barış, demokrasi ve hoşgörü kültürü yerine, tekçi, çatışmacı bir anlayışı hakim kılmaya, insanlar, emekçiler arasında düşmanlık tohumları ekmeye çalıştığını vurgulayan Korkmazhan, tüm ilerici güçleri faşist saldırılara karşı ortak mücadeleye çağırdı.

Kıbrıs’ın kuzeyinde özgürlüklerin ve yaşam alanının her geçen gün daha da daraltıldığını ve Türkiye’dekine bezer gerici bir korku rejimi inşa edilmeye çalışıldığını kaydeden Korkmazhan, “Sn Başbakan Erhürman’a soruyoruz! Sn Başbakan, asker ve polisin size bağlı olduğunu söylemiştiniz. Hala bu görüşünüzde ısrarcı mısınız? Eğer ısrarcıysanız, polis ve kolluk güçlerinin uyguladığı şiddetin, kitap okudukları gerekçesi ile insanların tutuklanmasının, kitap okuyup, dağıtmanın keyfi bir şekilde yasaklanmasının siyasi sorumluluğunu üstlenecek misiniz? Soruyoruz. Sn Başbakan, bu ülkede yasaklı kitaplar var mıdır? Kitap okumak ve dağıtmak suç mudur?” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık