AktüelPolitikaSol Hareket Tatar’a sordu: Ne suç işlediniz?

Sol Hareket, Başbakan Ersin Tatar’ın, İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisi’nin (SFO) hakkında neden tutuklama emrinin bulunduğunu açıklamasını talep etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sol Hareket adını yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, Başbakan Ersin Tatar’ın, İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisi’nin (SFO) hakkında neden tutuklama emrinin bulunduğunu açıklamasını talep etti.

Basında yer alan belgelere göre, Başbakan Ersin Tatar’ın başvurusu üzerine İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisi’nin (SFO) hazırladığı belgede “13 Ağustos 2015 tarihli tutuklama emri mahkeme tarafından geri çekildi” ifadesine yer verildiğini kaydeden Korkmazhan, “SFO’nun açıklamasından, Sn Tatar hakkında 4 yıl önceye kadar tutuklama kararı olduğu anlaşılmaktadır. Sn Tatar, hakkında neden tutuklama kararı bulunduğunu ve ne suç işlediğini de açıklamalı, kamuoyunu aydınlatmalıdır” dedi.

Korkmazhan, Başbakan Ersin Tatar’ın hakkındaki ciddi iddialar konusunda doyurucu açıklamalar yapmak yerine, gayrıciddi açıklamalar ile gündem değiştirmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık