AktüelGazedda'nın GündemiSol Hareket, polis şiddetinden şikayetçi oluyor

Sol Hareket, Asya bebek için düzenlenen eylemde yaşanan polis şiddeti hakkında basın açıklaması yapıp, polis teşkilatından şikayetçi olacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket, Asya bebek için düzenlenen eylemde yaşanan polis şiddeti hakkında basın açıklaması yapıp, polis teşkilatından şikayetçi olacak.

Sol Hareket tarafından yapılan açıklamada, Asya bebeğin sağlık hakkı için Sağlık Bakanlığı karşısında gerçekleşen eylemde, 1 üyenin keyfi bir şekilde tutuklandığı,1 üyenin ise polis tarafından darp edilerek hastanelik edildiği kaydedildi.

Eylemde birçok kişiye polis tarafından şiddet uygulandığına dikkati çekilen yaşananlar sonrası, Sol Hareket’in polis şiddetini protesto etmek ve şikayetçi olmak için 18 Eylül Cumartesi sabah saat 11:00’de Polis Genel Müdürülüğü girişinde basın toplantısı düzenleyeceği ifade edildi. 

“Dava süreci başlatılacak”

Açıklamada ayrıca basın toplantısının ardından polis teşkilatı hakkında şikayetçi olunacağı ve dava sürecinin başlatılacağı da kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık