AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusSokağa çıkmama çağrısına Hasipoğlu bile uymuyor!

Hükümetin 3 gündür sürekli yaptığı “sokağa çıkmama” çağrısına, iktidarın büyük ortağı Ulusal Birlik Partisi’nin milletvekili dahi uymuyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Hükümetin 3 gündür sürekli yaptığı “sokağa çıkmama” çağrısına, iktidarın büyük ortağı Ulusal Birlik Partisi’nin milletvekili dahi uymuyor.

Ciddi bir salgınla karşı karşıyayız. Koronavirüsün kalabalık ortamlarda, yakın temaslarda daha kolay bulaştığına dair bilimsel açıklamalar mevcut. Bu kapsamda hükümet ve sağlık örgütleri, insanların evde kalması yönünde çağrı yapılmasına rağmen, bu çağrıya, hükümetin büyük ortağı UBP’nin milletvekili dahi uymuyor.

Ulusal Birlik Partisi Mağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun dün arkadaşlarıyla yaptığı piknik sosyal medyada paylaşıldı. Bir arkadaşının doğum günü vesilesiyle piknik organize edildiği fotoğrafta gözlemleniyor.

GazeddaKıbrıs olarak hükümete sormak istiyoruz…

Yaptığınız çağrılara partinizin içindeki milletvekilleri bile uymuyor. Sokaktaki sıradan vatandaşın aldığınız kararları dikkate almasını nasıl bekleyebilirsiniz ki?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık