AktüelSokağa çıkma yasağı yarın kalkıyor!

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Ada TV'de Haluk Doğandor'un programına katılarak sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Ada TV’de Haluk Doğandor’un programına katılarak sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Üstel, Ada TV’de katıldığı programda, 1 seneye yakın bir süredir devam eden 24.00 – 05.00 saatleri arasındaki Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı’nın kaldırılacağını açıkladı. Üstel, kararın yarın gerçekleşecek Bakanlar Kurulu’nda alınacağını açıkladı.

Üstel, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’na bu konuyla ilgili bir öneri yaptıklarını ifade ederek, turizmin önünü daha fazla açabilmek adına sokağa çıkma yasağının yarından itibaren kaldırılacağını söyledi.

Üstel açıklamasında, kış mevsimine girilmesine rağmen, ülkeyi normal şartlara götürmek için çaba sarf ettiklerini de iddia ederek, hem eğitim hem de turizm alanında atılan adımlarla, sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını söyledi.

Üstel sözlerine, “yasak kalkıyor, ama kurallarla yaşamayı elden bırakmayalım. Aşılanmayan arkadaşlar varsa, onları aşı olmaları yönünde teşvik edin” diyerek son verdi.

Öte yandan, Üstel yasağın hangi şartlarda kaldırılacağına dair detaylı bir bilgi vermedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık