koronavirusGÜNCELLEME: Sokağa çıkma izni için ‘WhatsApp hattı’

Sokağa çıkmak için polisten alınacak izinler, oluşturulan WhatsApp hatları üzerinden alınabilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

GÜNCELLEME:

Sokağa çıkma konusunda İzin başvurularında yaşanan yoğunluk nedeniyle;

Lefkoşa İlçesinde kalanların 0548 811 0155

Gazimağusa İlçesinde kalanların 0548 811 0156

Girne İlçesinde kalanların 0548 811 0157

Güzelyurt ve İskele İlçeleerinde kalanların ise 0548 811 0158 numaralı hatlardan başvuru yapmaları halinde daha erken cevap alabileceklerdir.

Ayrıca söz konusu hatlardan arama yapılmaması, müracaatların sadece yazılı olarak iletilmesi önemle rica olunur.

***

Polis Basın Subaylığı, sokağa çıkmak için polisten alınacak izinlerin, oluşturulan WhatsApp mesaj hatları üzerinden alınabileceğini açıkladı.

Polisten izin başvurusunda bulunulabilecek WhatsApp mesaj hatları şöyle:

0548 811 0155

0548 811 0156

0548 811 0157

0548 811 0158

Açıklamada, Bakanlar Kurulu tarafından, Koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmesinin ardından, sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan kişilere, polis merkezleri ve karakollarına müracaat ederek mazeretleri geçerli ve elzem olanlara polis tarafından kısıtlı izin verilmekte olduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

“Polis merkezlerindeki virüsün yayılma risklerini azaltmak, yığılmaları önlemek ve teması azaltmak maksadıyla bugünden itibaren söz konusu izin başvuruları Polis Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan WhatsApp mesaj hatları üzerinden de alınacaktır.

WhatsApp mesaj hatları üzerinden izin almak için başvurmak isteyenler; söz konusu hatlarından birisine kimlik kartı/pasaportunun görüntüsü ile mazeretini iletmek koşuluyla başvuruda bulunabileceklerdir. 

WhatsApp mesaj hatlarından izin başvuruları hafta içi günlerde 06.00 – 18.00 saatleri arasında,

Cumartesi günleri ise 07.00 – 13.00 saatleri arasında kabul edilecektir.

WhatsApp mesaj hatları üzerinden izin başvurusunda bulunan kişilere yazılı bir belge verilemeyecek olup, geçerli izin verilip verilmediği hususunda aynı hatlar üzerinden müracaatçıya dönüş yapılacaktır. 

Bunların dışında da arzu edenler, şahsen polis merkezlerine /karakollarına müracaat ederek de izin başvurusunda bulunulabilecektir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık