AktüelMedya OdasıSiyasiler, Kıbrıs TV yayınlarına katılmayı sürdürüyor

GazeddaKıbrıs olarak, Kıbrıs TV’de yayına çıkan kişileri sizler için derledik.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in sahibi olduğu televizyon kanalında muhalif gazetecileri FETÖ’cü olmakla suçlaması ve bir gazeteci meslektaşımız hakkında hakarete varan açıklamalarda bulunmasının kamuoyuna düşmesinin ardından, Kıbrıs TV’de 6 kişi yayına çıktı. GazeddaKıbrıs olarak, Kıbrıs TV’de yayına çıkan kişileri sizler için derledik.

Aralarında Eğitim Bakanı Özdemir Berova, CTP milletvekili Asım Akansoy gibi kişilerin de bulunduğu 6 kişi, Kıbrıs TV’deki hakaret skandalının patlak verdiği 27 Şubat’tan bu yana yayınlara çıktı.

Kıbrıs TV’nin Facebook sayfasından derlenen bilgilere göre, Kıbrıs TV’de yayına çıkan kişilerin tam listesi şöyle:

25 Şubat Perşembe

1. UBP Milletvekili Özdemir Berova. “Haluk Yerli ile Sabah Sabah” adlı program.

2. Ekonomist ve Vergi Uzmanı Kemal Özçakır. “Parapolitik” adlı program.

3. Avukat Ayşe Sandallı. “Orhan İsmailoğlu ile Covid-19” adlı program.

4. CTP Milletvekili Asım Akansoy. “Objektif” adlı program. Akansoy, katıldığı programda Nur Nadir’e yönelik eleştiriler getiren tek konuk olarak dikkat çekmektedir.

26 Şubat Cuma

5. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu. “Güne Dair” adlı program.

6. Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu. “Güne Dair” adlı program.

**27 Şubat hafta sonuna denk geldiği için, Kıbrıs TV’de herhangi bir canlı yayın tespit edilememiştir.

Akansoy: Hakaret gibi yaklaşımlar kesinlikle kabul edilemez

CTP Milletvekili Asım Akansoy, Kıbrıs TV’de Erçin Şahmaran’ın sunduğu “Objektif” programına katılarak, Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in hakaretlerini eleştirdi. 25 Şubat’ta gerçekleşen programa katılan Akansoy, hakaret tarzındaki yaklaşımların kesinlikle kabul edilemeyeceğini ifade ederek, 20 yıllık geleneğe sahip bir gazetenin değerlerinin korunması gerektiğini belirtti.

Akansoy, Kıbrıs TV ekranlarında yaptığı açıklamada, zor bir dönemden geçildiğini ifade ederek, büyük bir ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya olduğumuzu, her kesimin sıkıntıları olduğunu ve aşı konusunda da sıkıntılar yaşandığını belirtti.

Akansoy, yapılması gereken ilk şeyin, herkesin kendi işini en iyi şekilde yapmak olduğunu da belirterek, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, düşünce özgürlüğüne, fikir özgürlüğüne sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Akansoy, basının göz bebeğimiz gibi korunması gerektiğini de belirterek, hayatın her alanına dair, sahip olunan değerlere sahip çıkılması halinde, yaşanan sıkıntıların aşılabileceğini söyledi. Kendi içimizde eleştiri düzeyini zorlayarak, ağır yaklaşımlarve tavırlar ortaya konması halinde, hep birlikte kaybedileceğini de söyleyen Akansoy sözlerine şöyle devam etti:

“Dün sabah saatlerinde gerçekleşen programda Nur Hanım’ın ortaya koyduğu görüşler, toplumda ciddi bir rahatsızlık yarattı. Belki kendisi farklı bir görüşte olabilir fakat kendisi, Kıbrıs Medya Grubu’nu temsil etmektedir. Gazetenin, yönetiminin toplumun tüm kesimlerine eşit olması gerekir. Burası UBP’nin sesi değildir. Burada, çok dikkatli olmak lazım. Farklı görüşlere dikkat etmek lazım. Bizim Kıbrıs gazetesinden beklentimiz budur. 20 yıllık geleneğe sahip bir gazetedir, toplum için bir değerdir. Bu değeri koruması ve geliştirmesi lazım. Herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi gereklidir. Söylemlere çok dikkat etmek lazım. Hakaret gibi yaklaşımlar kesinlikle kabul edilemez. Bu herkes için geçerlidir. Herkes, söylediğinin bilincinde hareket etmesi gerekir.

İnsanların özel yaşantısını kullanmak, çalışanların kullandığı hapları söylemek de doğru değil. Hiç biri doğru değildir. Gelin hep beraber, bu sorunlara son verelim ve gerekli düzeni tesis edelim. Özel hayat ve hakaret ederek hiçbir yere varılamaz.

Toplumda bir iz bırakmış kurumlardır bunlar. Gerekli değerlendirme ve özeleştiriyi herkesin yapması lazım.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık