AktüelEkonomi PolitikManşetPolitika“Siyasiler basın emekçilerine karşı kullandıkları dili düzeltmelidirler”

Basın-Sen yazılı bir açıklama yaparak siyasilerin gazeteciler için kullandıkları dili eleştirdi. İşte açıklama: Son dönemlerde özellikle hükümet yetkililerinin basın emekçilerine yönelik kullandıkları üslubu kabul edebilmemiz mümkün değildir. Halka kendilerini daha iyi ifade etmek adına aracı olarak kullandıkları ve bu yönde destek aldıkları basın mensuplarına karşı siyasiler daha saygılı olmak durumundadırlar. Zor şartlarda ekmek parası kazanmak için canını dişine takan basın emekçilerini aşağılayıcı ifadeler kullanarak onların motivasyonunu bozan siyasileri buradan kesin bir dille uyarıyoruz!.. Eğer bu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 12, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Basın-Sen yazılı bir açıklama yaparak siyasilerin gazeteciler için kullandıkları dili eleştirdi.

İşte açıklama:

Son dönemlerde özellikle hükümet yetkililerinin basın emekçilerine yönelik kullandıkları üslubu kabul edebilmemiz mümkün değildir. Halka kendilerini daha iyi ifade etmek adına aracı olarak kullandıkları ve bu yönde destek aldıkları basın mensuplarına karşı siyasiler daha saygılı olmak durumundadırlar. Zor şartlarda ekmek parası kazanmak için canını dişine takan basın emekçilerini aşağılayıcı ifadeler kullanarak onların motivasyonunu bozan siyasileri buradan kesin bir dille uyarıyoruz!..

Eğer bu ego patlamanızı ve davranışlarınızı değiştirmediğiniz takdirde aynı muameleyi makamınıza bakmaksızın bir karşılık olarak bizlerden çok sert bir şekilde görecekseniz.

Ortaya çıkan başarısızlıkların, yapmak istetip yapılamayanların ve toplumun tepkisine maruz kalmanın acısı ile öfkesini hiçbir yetkilinin basın emekçilerinden çıkarma gibi bir lüksü yoktur. Eğer sinirlerinize hakim olamıyorsanız, eğer kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız ve bu gibi durumlar sizleri değişik davranışları itiyorsa bunun çözüm yeri basın emekçilerine terbiye sınırlarını aşacak şekilde çıkışma tavrı değil bir psikolog veya bir psikiyatriste danışmaktır.

Tekrardan uyarıyoruz, tüm siyasiler basın emekçilerine karşı kullandıkları dili düzeltmelidirler. Bu yapılmadığı takdirde tepkimizi sadece yazılı olarak yapmayacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla;

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)
Başkan
Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık