MüzakerelerSiyasi Partilerden Liderlere Çağrı

Ara bölgede rutin olarak bir araya gelen Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinde siyasi partiler, liderlere müzakerelere devam etme çağrısında bulundu. Siyasi parti temsilcileri, Slovak Elçiliği tarafından düzenlenen rutin toplantı için Ledra Palace Otelinde bir araya geldi. CTP’nin önerisiyle “Kıbrıs’ta Sürdürülebilir Çözüm” konusunda görüş belirtilen bugünkü toplantıya kuzeyden, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Halkın Partisi(HP), güneyden ise Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL), Kıbrıs Yeşiller Partisi, Demokrat Parti (DIKO),...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ara bölgede rutin olarak bir araya gelen Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinde siyasi partiler, liderlere müzakerelere devam etme çağrısında bulundu.

Siyasi parti temsilcileri, Slovak Elçiliği tarafından düzenlenen rutin toplantı için Ledra Palace Otelinde bir araya geldi.

CTP’nin önerisiyle “Kıbrıs’ta Sürdürülebilir Çözüm” konusunda görüş belirtilen bugünkü toplantıya kuzeyden, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Halkın Partisi(HP), güneyden ise Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL), Kıbrıs Yeşiller Partisi, Demokrat Parti (DIKO), Birleşik Demokratlar (EDİ), Sosyal Demokrat Hareketi (EDEK) ile Merkezin Yeniden Yapılandırılması için Siyasi Gurup (EPALXI) temsilcileri katıldı.

Toplantı sonunda Slovak Büyükelçisi Oksana Tomova tarafından okunan, toplantıya katılan parti temsilcilerinin üzerinde mutabık kaldığı ortak açıklamada, liderlere müzakerelere devam etme çağrısı yer aldı.

Açıklamada, “Çözüm sürecinde ve çözümün devamlılığı açısından siyasi partilerin katkı koyabileceği çok şey var, bu görüşle, en erken zamanda Partiler görüşmelere devam etmeleri için iki lidere çağrıda bulunmak istiyor” denildi.

Açıklamada ayrıca, dünkü kazadan dolayı yakınlarını kaybeden ailelere taziye mesajı yer aldı.

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum siyasi partiler, rutin toplantıları için 14 Aralık’ta yeniden bir araya gelecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık