PolitikaSivil İtaatsizlik Kararına Müdahale Edildi, KIB-TEK Çalışanları Greve Gitti

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) yeni çalışma saatleri karşısında alınan “sivil itaatsizlik” kararını uygulama noktasında müdahaleyle karşılaştıklarını, ayrıca dünkü greve katılan 2 El-Sen üyesinin görev yerinin değiştirildiğini duyurarak, bu sabah bir günlük şok grev açıkladı. Ancak El-Sen, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu ile vardıkları uzlaşıyla grevi yaklaşık 3 saat sonra kaldırdı ve çalışanlar saat 11.00’den sonra görevlerinin başına döndü. El-Sen Genel Başkanı Umut Öksüzoğlu, sendika yönetimin de katılımıyla bugün saat 11.00’de Kıb-Tek önünde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) yeni çalışma saatleri karşısında alınan “sivil itaatsizlik” kararını uygulama noktasında müdahaleyle karşılaştıklarını, ayrıca dünkü greve katılan 2 El-Sen üyesinin görev yerinin değiştirildiğini duyurarak, bu sabah bir günlük şok grev açıkladı.

Ancak El-Sen, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu ile vardıkları uzlaşıyla grevi yaklaşık 3 saat sonra kaldırdı ve çalışanlar saat 11.00’den sonra görevlerinin başına döndü.

El-Sen Genel Başkanı Umut Öksüzoğlu, sendika yönetimin de katılımıyla bugün saat 11.00’de Kıb-Tek önünde yaptığı açıklamada, şok eylem kararının gerekçelerini duyurdu.

Öksüzoğlu, El-Sen’in Sendikal Platform’un yeni mesai saatleri konusunda aldığı “sivil itaatsizlik” kararını uygulayacağını belirterek, 08.00-15.30 arasında işte olacaklarını söyledi.

“HER KAPIYA 4’ER TANE ÖZEL GÜVENLİK KONDU VE KAPILARIN 08.30’DA AÇILACAĞI SÖYLENDİ”

Bu sabah kararı uygulama noktasında müdahaleye uğradıklarını belirten Umut Öksüzoğlu, şunları ekledi:

“Her kapıya 4’er tane özel güvenlik kondu ve kapıların 08.30’da açılacağı söylendi. Ayrıca 2 arkadaşımız greve katıldıkları için yerlerinden alındı, başka yerlere gönderildi. Bu gelişmeleri değerlendirdik. Bu sabah bir günlük grev kararı aldık. Yönetimle yapılan görüşmeler çerçevesinde söz konusu 2 arkadaşımızın yerlerine dönmesi, yarın ve bundan sonraki sabahlar 08.00 ile 15.30 arasında çalışma kararımıza engel olunmayacağı yönünde anlaştık, grevi kaldırdık.”

Bu arada, El-Sen üyeleri, sabah başlattıkları şok eylem kapsamında Kıb-Tek önünde bir varilin içinde ateş yaktı.

elsen_grev1

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık