AktüelGazedda'nın GündemiSistematik kötülüğün zavallılığı

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Gazze’de yaşanan insanlık dramına yönelik yayımladığı basın açıklamasındaki tavrı, Kıbrıs’ın kuzeyindeki sistematik kötülüğü bir kez daha gözler önüne serdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Gazze’de yaşanan insanlık dramına yönelik yayımladığı basın açıklamasındaki tavrı, Kıbrıs’ın kuzeyindeki sistematik kötülüğü bir kez daha gözler önüne serdi. 

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarıyla ilgili dün akşam saatlerinde bir basın açıklaması yayımlayan Ersin Tatar, nefret ve savaştan beslendiğini bir kez daha kanıtladı. ‘KKTC Gazze olmayacak’ başlığıyla yayımlanan ve insanların öldüğü bir savaşı konu aldığı açıklamada, kendine de pay çıkaracak kadar gözü dönmüş Ersin Tatar ve siyasi danışmanları, yaşanan savaş sebebiyle Türkiye’nin Kıbrıs’taki işgalini bir kez daha meşrulaştırma girişiminde de bulundu. 

Tatar açıklamasında şunları kaydetti: 

‘’Gazze’de yaşanan vahşet, terör ve soykırıma dünyanın seyirci kalması, bizlere bir kez daha Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü ile Türk askerinin varlığının ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Kıbrıs’ta geçmişte yaşananları ve Gazze’de yaşanmakta olanları dikkate aldığımızda Türkiye’nin garantörlüğü ile Türk askerinden vazgeçmemiz mümkün değildir. Rum-Yunan ikilisi ile BM ve AB’nin ‘Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılsın, Türk askeri Kıbrıs’tan uzaklaştırılsın, Kıbrıs’ta güvenliği AB sağlasın’ taleplerinin nedeni de şimdi daha iyi anlaşılmaktadır. Ama, dünya şunu bilmelidir ki; Türkiye’nin garantörlüğü kaldırılmayacak, Türk askeri Kıbrıs’tan çekilmeyecek ve KKTC, Gazze olmayacaktır.’’

Savaş çığırtkanlığı yaparak, ölümden ve nefretten beslenen iktidarların sistematik kötülüğünde boğuluyoruz. Yeter artık.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık