koronavirus“Şirketler çalıştırdıkları Kıbrıslıtürklere ihtiyaç duyuyor”

KHA’ya konuşan İşveren ve Sanayiciler Federasyonu Genel Müdürü Michalis Antoniou, “bazı şirketler çalıştırdıkları Kıbrıslıtürklere ihtiyaç duyuyorlar” sağlık protokollerinin sıkıca uygulanmasıyla kimsenin sağlığını tehlikeye sokmadan çalışanları kolaylaştırmak için “her türlü çabanın yapılması gerektiğini” söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 7, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs Haber Ajansı’na konuşan İşveren ve Sanayiciler Federasyonu Genel Müdürü Michalis Antoniou, “bazı şirketler çalıştırdıkları Kıbrıslıtürklere ihtiyaç duyuyorlar” sağlık protokollerinin sıkıca uygulanmasıyla kimsenin sağlığını tehlikeye sokmadan çalışanları kolaylaştırmak için “her türlü çabanın yapılması gerektiğini” söyledi.

“Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan Kıbrıslıtürkler, alışveriş, eğlence ve daha başka nedenlerde barikatlardan geçenlere kıyasla daha farklı ve ayrıcalıklıdırlar” diyen, Antoniou, barikatların yeniden faaliyete geçmesinin siyasi boyutunu İşveren ve Sanayiciler Federasyonu’nu ilgilendirmediğini belirterek işletmelerin iş gücü ve istihdamının ayrı bir şekilde ele alınması gerektiğine vurgu yaptı.

İşveren ve Sanayiciler Federasyonu’nun Kıbrıslıtürklerin çoğunluğunun çalıştığı inşaat sektöründe bir çözüm bulunamaması durumunda işsiz kalabileceklerine dair herhangi bir belirti olup olmadığı sorusuna Antoniou, sektörün çalışmalarına başladığını ama henüz tam olarak gelişmediğini ve tam çalışmalara başlaması için daha zaman olduğu yanıtını verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..