AktüelKıbrıs Sorunu“Sırf müzakere etmek için masaya oturmayacağız”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Kıbrıs konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Kıbrıs konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sunumunda Kıbrıs Kıbrıs’la ilgili de konuşan Çavuşoğlu, Kıbrıs sorununu, Türkiye’nin milli davası olarak nitelendirerek, sırf müzakere etmek için tekrar masaya oturmayacaklarını vurguladı.

Çavuşoğlu şunları kaydetti:

“Yeni bir süreç başlayacaksa, iki tarafın da siyasi eşitliğine ilişkin tüm muğlaklıkların önceden ortadan kaldırılması gerektiğini muhataplarımızın dikkatine getiriyoruz. En son BM Genel Sekreteri ile yaptığımız görüşmede de bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyu gündeme getirmiştir”

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’de en uzun kıyı şeridine sahip olan Türkiye’nin Kıbrıs Adası’nın batısında ve kuzeyindeki deniz alanlarında meşru hak ve çıkarları bulunduğunu hatırlattı.

Çavuşoğlu, “Ülkemiz bunları korumak için gerekli tedbirleri almıştır, almaya da devam edecektir. Hem kendi kıta sahanlığımızda kendi haklarımızı, hem de garantör ülke olduğumuz KKTC’nin haklarını korumaya devam edeceğiz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık