koronavirusSinovac Türkiye’ye koronavirüs aşısı üretim lisansı verdi

Sinovac CEO’su Yin Weidong, Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır'a da kendi ülkelerinde aşı üretebilmeleri için lisans verdiklerini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sinovac CEO’su Yin Weidong Türkiye ile birlikte Endonezya, Brezilya, Malezya ve Mısır‘a aşıyı ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini açıkladı.

Bloomberg’e konuşan Yin, Brezilya, Endonezya ve Türkiye’ye nüfusun yüzde 20’sini aşılamaya yetecek kadar aşı sağladıklarını söyledi.

Bu miktarın yetersiz olduğunu belirten Yin, bu sebeple de aşı üretimi için lisanslama sürecine geçtiklerini ifade etti.

‘Gerçek hayatta daha etkili’

Yin tarafından dikkat çekilen bir başka nokta da aşının etkinlik oranları oldu ve CoronaVac‘ın gerçek dünyada daha iyi sonuç verdiğini gösteren kanıtlar olduğunu iddia etti.

Brezilya’daki çalışmalarda CoronaVac aşısının etkinliği sadece yüzde 50’nin üzerinde çıkmıştı.

Endonezya Sağlık Bakanı Budi Gunadı Sadıkin ise Sinovac aşısı olan 25 bin 74 sağlık çalışanında can kaybının yüzde 100 önlendiğini, hastaneye yatışta yüzde 96 koruma sağlandığını açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık