AktüelKıbrıs SorunuSinirlenince daha da saçma oluyorsun Başgan!

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hayaller dünyasından bir açıklama daha yayımlayarak, meşhur 'Rum-Yunan' ikilisine 'Neo-Enosis' hayallerinden vazgeçme çağrısında bulundu. Tatar, ayrıca açıklamasında Kıbrıs'ın ve bölgenin yararına olacak en gerçekçi çözüm yolunun egemen eşit iki devletin varlığına dayalı çözüm olduğu iddiasını bir kez daha yineledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hayaller dünyasından bir açıklama daha yayımlayarak, meşhur ‘Rum-Yunan’ ikilisine ‘Neo-Enosis’ hayallerinden vazgeçme çağrısında bulundu. Tatar, ayrıca açıklamasında Kıbrıs’ın ve bölgenin yararına olacak en gerçekçi çözüm yolunun egemen eşit iki devletin varlığına dayalı çözüm olduğu iddiasını bir kez daha yineledi.

Tatar, pek bir fantastik açıklamasında şunları kaydetti:

“Sn, Anastasiadis, bölgenin en büyük ve en güçlü ülkesi Türkiye  tarafından da  desteklenen ve uluslararası alanda da büyük yankı yaratan egemen eşit iki devletin varlığına dayalı çözüm önerimizi ‘neo-Osmanlı vizyonu’ olarak nitelendirirken, Türkiye’nin Kıbrıs’ı bir manda devletine dönüştürmek istediği yönünde de gerçek dışı açıklamalarda bulunmuştur. 

Bu suçlamalar ve gerçek dışı iddialar kabul edilemez. Kıbrıs’ta yaşanan gerçeklere baktığımızda  ‘neo-Enosis’ idealiyle, Rum-Yunan ikilisinin Kıbrıs’ı  Helenizmin mandası bir devlet yapmak olduğunu görmekteyiz. 1821, 1931 enosis isyanları ile 1963 Kanlı Noel saldırıları ve 15 Temmuz 1974 Rum-Yunan faşist darbesi bunun en açık ve inkar edilemez kanıtlarıdır. Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’e tavsiyem, gerginlik yaratıcı açıklamalar  ile gerçek dışı  iddialardan vazgeçmesi  ve diyalog yolunu açık tutmasıdır. Bir kez daha belirtmek gerekir ki, Kıbrıs’ın ve bölgenin yararına olacak en gerçekçi çözüm yolu egemen eşit iki devletin varlığına dayalı çözümdür”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık