AktüelKıbrıs SorunuYüzleşme“Sınırlar ötesi şarkılar” Lefkoşa AKM’de seslendirilecek

Kıbrıslı Türk ve Rumların, ada bölünmeden önce ve sonra yaşadıklarını dinleyerek şarkı sözleri yazan ve 10 beste yapan Türkiyeli genç Melodi Var Öngel, 5 ve 6 Eylül’de konser verecek. İki yıl önce Kıbrıs’a gelerek Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların ada bölünmeden önce ve sonra yaşadıkları birbirleriyle arkadaşlık, dostluk, komşuluk, evlilik ve dayanışma hikayelerinden şarkı sözü yazarak 10 beste yapan Melodi Var Öngel, 5 ve 6 Eylül’de konser verecek. Konserlerin ilki Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da gerçekleşecek....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 27, 2018
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıslı Türk ve Rumların, ada bölünmeden önce ve sonra yaşadıklarını dinleyerek şarkı sözleri yazan ve 10 beste yapan Türkiyeli genç Melodi Var Öngel, 5 ve 6 Eylül’de konser verecek.

İki yıl önce Kıbrıs’a gelerek Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların ada bölünmeden önce ve sonra yaşadıkları birbirleriyle arkadaşlık, dostluk, komşuluk, evlilik ve dayanışma hikayelerinden şarkı sözü yazarak 10 beste yapan Melodi Var Öngel, 5 ve 6 Eylül’de konser verecek.

Konserlerin ilki Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da gerçekleşecek.

 

Melodi Var Öngel, projenin hayat bulma sürecini şöyle anlatıyor:

“Geçen yaz kısa süreliğine Kıbrıs’ı ziyaret ettiğimde tampon bölgede yer alan Home for Cooperation adlı Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların birlikte yürüttüğü bir sivil örgütün varlığını keşfettim. Hemen görevli kişilerle iletişime geçtim ve orada da bir barış projesi yapma konusunda prensipte anlaştık. Okulum başlayıp da Bennington’a döndüğümde projeyi oluşturdum ve son yıl stajımı da Kıbrıs’ta Home for Cooperation’da yapmaya karar verdim.

Projede hedefim şu: Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların ada bölünmeden önce veya bölündükten sonraki birbirleriyle olan arkadaşlık, dostluk, komşuluk, evlilik ve dayanışma gibi hikayelerini toplayıp, bu hikayelerden şarkı sözü oluşturup, sonra da şarkı sözlerine besteler yapmak. Stajım sırasında topladığım hikayelerden toplam 10 beste yaptım.

Bu besteleri, 5 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’nde ve 6 Eylül Perşembe günü saat 20.00’da Home for Cooperation’da seslendireceğiz.”

Maki Fest’teki performans için yıklayınız>>>>

Konserlerin facebook duyurusu için tıklayınız>>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..