AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusSınır kapılarında sağlık personeli sayısı iki katına çıkarılıyor

Koronavirus gündemiyle olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu tamamlandı.  Başbakan Ersin Tatar başkanlığında yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Kıbrıs’ın güneyinde görülen 2 Koronavirüs vakasının (COVID-19) ardından alınacak ek tedbirler görüşüldü. Bakanlar Kurulu toplantısında, hükümet düzeyinde bir kriz masasının oluşturulması da ele alındı. Gündem Kıbrıs’ın haberine göre, Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar şöyle: -Bakanlar kurulu tüm sınır kapıları ve geçiş noktalarındaki sağlık personeli sayısını iki katına çıkarma kararı almıştır. -Bakanlar Kurulumuz hava ve deniz limanlarında uygulamada bulunan Koronavirüsüne yönelik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 9, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Koronavirus gündemiyle olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu tamamlandı. 

Başbakan Ersin Tatar başkanlığında yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Kıbrıs’ın güneyinde görülen 2 Koronavirüs vakasının (COVID-19) ardından alınacak ek tedbirler görüşüldü.

Bakanlar Kurulu toplantısında, hükümet düzeyinde bir kriz masasının oluşturulması da ele alındı.

Gündem Kıbrıs’ın haberine göre, Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar şöyle:

-Bakanlar kurulu tüm sınır kapıları ve geçiş noktalarındaki sağlık personeli sayısını iki katına çıkarma kararı almıştır.

-Bakanlar Kurulumuz hava ve deniz limanlarında uygulamada bulunan Koronavirüsüne yönelik anket formu doldurarak ülkeye giriş yapılması kuralının kara sınır kapılarında da uygulama konulması kararını üretmiştir.

-Olayın ciddiyeti bakımından bir kriz masasının oluşturulmasına karar verilmiştir.

-Bakanlar Kurulumuz olası bir salgın durumunda gerek duyulacak yardımlar için Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile yarın acil bir toplantı gerçekleştirilmesine karar vermiştir.

-Tüm bunlara ek olarak Bakanlar Kurulumuz mecbur olmadıkça güneye geçilmemesi konusunda çağrıda bulunmuştur.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft