AktüelSanatYaşam“Şimdinin İçinde” sergisi açılıyor

Sokak fotoğrafçısı Mustafa Öngün'ün seçili fotoğraflarından oluşan "Şimdinin İçinde" sergisi, 22 Kasım Cuma akşamı Zahra Cafe'de açılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sokak fotoğrafçısı Mustafa Öngün’ün seçili fotoğraflarından oluşan “Şimdinin İçinde” sergisi, 22 Kasım Cuma akşamı saat 18:30’da Zahra Cafe’de açılıyor.

Serginin ve fotoğrafların hikayesini Mustafa Öngün şöyle anlatıyor:

Kendimi bambaşka bir şekilde ifade etmem mümkün mü?

Yaklaşık 2 buçuk yıl önce akademik hayattan kolektif hayata yüzleştiğim birçok hayal kırıklığı beni bu soruyu sormaya itti. Cevap bir kamera alıp sokakta yürümeye başlamaktı. Bunu yaptığım zaman daha önce de hiç olmadığım kadar “şimdi”nin içine girebildiğimi fark ettim. Kendi geçmişimden ve geleceğimden sıyrılıp var olanı olduğu gibi izleyebileceğimi gördüm. Bu benim için yeni bir şeydi ve bu yenilik aslında yanlış sorunun cevabını aradığımı anlamama yardımcı oldu.

Karşılaşacağınız, yanlış soruyu sorduğumu anlama sürecinden kısa bir kesit. Aynı zamanda, var olanın akışı ve tüm komplikeliği içerisinde kendimden sıyrılma ve basitliği arayış sürecim.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık