PolitikaSillouris, İran’da Temaslarda Bulunuyor

İran’da resmi temaslarda bulunmakta olan Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Dimitris Sillouris, bugün Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı, İran eski Cumhurbaşkanı Ayetullah Akbar Hashemi Rafsancani ve devamla bu ülkenin Dışişleri Bakanı Mohammad Javad Zarif ile görüştü. Her iki görüşmenin ardından basına açıklama yapılmadı. Sillouris, İran İslam Cumhuriyeti, İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Ardeshir Larijani`nın daveti üzerine bu ülkede resmi görüşmelerde bulunuyor. Sillouris’in İranlı yetkililer ile yaptığı görüşmeleri Kıbrıs sorunundaki gelişmelere, ikili ilişkiler ve özellikle iki ülkenin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

İran’da resmi temaslarda bulunmakta olan Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Dimitris Sillouris, bugün Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı, İran eski Cumhurbaşkanı Ayetullah Akbar Hashemi Rafsancani ve devamla bu ülkenin Dışişleri Bakanı Mohammad Javad Zarif ile görüştü.

Her iki görüşmenin ardından basına açıklama yapılmadı.

Sillouris, İran İslam Cumhuriyeti, İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Ardeshir Larijani`nın daveti üzerine bu ülkede resmi görüşmelerde bulunuyor.

Sillouris’in İranlı yetkililer ile yaptığı görüşmeleri Kıbrıs sorunundaki gelişmelere, ikili ilişkiler ve özellikle iki ülkenin parlamentoları arasındaki ilişkilerin güçlenmesi, ticaret ve ekonomi alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi, İran – AB ilişkilerinin iyileştirilmesi ve Kıbrıs ile İran’ın Orta Doğu bölgesindeki istikrarlı ve barışçıl bir rol üstlenmesi konularına odaklandı.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık