AktüelGazedda'nın GündemiSilah Cenneti: 100 bin ateşli silah

Şevketoğlu: Bakanlar Kurulu federasyona sormadan tabanca izni verebiliyor
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin de bir göstergesi olan bireysel silahlanma oranı, küçücük bir ada yarısı olan Kıbrıs’ın kuzeyinde de onanmaz yaralar açmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili Özgür Gazete’den Melek Arabacıoğlu’na konuşan Ateşli Silahlar Komisyonu Başkanı Mustafa Şevketoğlu, ülkemizde sıradan bir vatandaşın güvenlik amacıyla tasarrufunda silah bulundurmasına gerek olmadığını vurguladı. Bakanlar Kurulu kararıyla verilmiş olan her tabanca ruhsatının bir PGM numarası olduğunu söyleyen Şevketoğlu, hali hazırda ülke genelinde 2 binin üzerinde kayıtlı tabanca bulunduğunu belirtti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık