AktüelGazedda'nın GündemiSigortanın hasarı karşıladığı hastane için yardım kampanyası başlatıldı

Hastaneyi sigortalayan şirket Mapfree Sigorta, hastanedeki çalışmalarına başlamasına rağmen, devlet bugün yardım kampanyası başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Hastaneyi sigortalayan şirket Mapfree Sigorta, hastanedeki çalışmalarına başlamasına rağmen, devlet de bugün yardım kampanyası başlattı.

Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşanan yangının ardından yaraların sarılması ve hastanedeki acil ihtiyaçların karşılanması için Telsim ve Turkcell ile, 2802’ye mesaj göndererek, bağışta bulunulması için, anlaşma yaptığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yeniden yapılandırılmasına yardım yapmak isteyen herkesin, YARDIM yazıp 2802’ye mesaj göndererek, 5 TL bağışta bulunabileceği açıklandı.

Hastaneyi sigortalayan şirket, poliçe şartlarına bakılmaksızın hastanenin tadilatı için gerekli çalışmayı başlatmasına rağmen, devletin ne amaçla kampanya başlattığı halen bilinmiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık