AktüelGazedda'nın Gündemi“Şiddet veya işkenceye kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek”

Polis, 8 Şubat’ta Merkezi Cezaevi’nden firar eden Alexsandr Satlaev'in, polis ekipleri tarafından 4 gün süren aramalar neticesinde bugün akşam saatlerinde Doğanköy’de gizlenmiş olduğu boş bir ev içersinde tespit edildiğini ve gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalandığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 11, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Alexsandr Satlaev’in tutuklanması ve basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan görüntülerin ardından polisten, “herhangi bir şahsa karşı uygulanan şiddet veya işkenceye kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceği, şiddet ve işkenceye sıfır toleransı esas aldığımızı belirtir, olayla ilgili başlatılan soruşturma neticesinde, tespit edilmesi durumunda yanlış hareketi ve ihmali görülen personel hakkında gerekli yasal işlem başlatılacak” açıklaması geldi.

Polis, 8 Şubat’ta Merkezi Cezaevi’nden firar eden Alexsandr Satlaev’in, polis ekipleri tarafından 4 gün süren aramalar neticesinde bugün akşam saatlerinde Doğanköy’de gizlenmiş olduğu boş bir ev içersinde tespit edildiğini ve gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalandığını açıkladı.

Polisten yapılan açıklamada, Satlaev’in yakalanmasının ardından bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan, firari şahıs Alexsandr Satlaev’in yakalanması ve polis merkezine sevki sırasında çekilmiş görüntülerin konu edilerek, söz konusu şahsa polis tarafından şiddet uygulandığı ve işkence yapıldığı yönünde yorumlar yapıldığı belirtildi.

“Polis Genel Müdürlüğü olarak herhangi bir şahsa karşı uygulanan şiddet ve/veya işkenceye kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceği, şiddet ve işkenceye sıfır toleransı esas aldığımızı belirtiriz” denilen açıklamada, olayla ilgili başlatılan soruşturma neticesinde, tespit edilmesi durumunda yanlış hareketi ve ihmali görülen personel hakkında gerekli yasal işlemin başlatılacağı belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık