AktüelGazedda'nın GündemiŞiddet durumunda polise başvurursam ne olur?

Lefkoşa Türk Belediyesi, şiddet durumunda polise başvurulması noktasında neler yapılabileceği ile ilgili kamuoyuna bilgilendirme yaptı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi, şiddet durumunda polise başvurulması noktasında neler yapılabileceği ile ilgili kamuoyuna bilgilendirme yaptı. Açıklama şöyle:

– Şikayet koşulu aranmadan, şiddet veya şiddet tehdidi ile ilgili polise ifade vermen cezai soruşturma başlatılması için yeterlidir.

– Polis, aile içi şiddet durumlarında direnişçinin güvenliğini sağlamak amacıyla zanlının 24 saat tutukluluğu için anında mahkemeye başvurur.

– Polis gerekli durumlarda tutukluluk süresinin devam etmesini veya direnişçinin güvenliğini sağlayacak teminat şartlarını talep eder.

– Tüm süreç boyunca direnişçinin güvenli ortama geçebilmesi için gerekli destekleri sunar, sığınma evi veya koruma emri için adli yardım talebi varsa yönlendirmeleri yapar.

Sürecin bu şekilde işlemediği veya işleyeceğinden şüphe ettiğiniz durumlarda LTB Kadın Sığınma Evi’ne veya direk Lefkoşa Polis Müdürlüğü Kadına Şiddet Şubesi’ne ulaşabilirsiniz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık