AktüelGazedda'nın GündemiSibel Tatar’ın sporla ilişkisi nedir?

Cumhurbaşkanlığı çatısı altında oluşturulan Spor Üst Komitesi, dün Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 24, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Cumhurbaşkanlığı çatısı altında oluşturulan Spor Üst Komitesi, dün Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının basına yansımasının ardından bazı sorular ise dikkat çekti. Sibel Tatar’ın sporla olan ilişkisi nedir?

Cumhuırbaşkanlığı’nın resmi Facebook hesabı, Cumhurbaşkanlığı çatısı altında oluşturulan Spor Üst Komitesi’nin toplandığına dair bir haber paylaştı. Haberde, Cumhurbaşkanlığı’nın oluşturduğu ve Sertaç Bozatlı’nın Komite Başkanlığını yaptığı Spor Üst Komitesi’nin dün Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdiği belirtildi.

Tatar toplantıda yaptığı açıklamasında, sporun ülke için önemine vurgu yaparak, sporun önünde ambargolar olduğuna değindi.

“Hep birlikte bu yolu uluslararası boyutta da aşmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuşan Sibel Tatar, Cumhurbaşkanlığı’nın spora önem veriyor diye sadece bir komite kurmadığını, gerçekten bu konuda çalışmalar yapılmasının öneminin farkında olduklarını vurguladı. Bu konuda oluşturulan komitenin üyelerine güvendiğini ifade eden Sibel Tatar, Cumhurbaşkanlığı’ndan da destek görerek komitenin bu yolu aşarak olumlu sonuçlar elde edeceklerine inanç belirtti.

Sibel Tatar’ın sporla olan ilişkisi ne?

Yapılan toplantının ardından cevapsız sorular ise ortaya çıktı. Daha önce herhangi bir sportif faaliyetle adı anılmayan Sibel Tatar’ın, sporla olan ilişkisi merak ediliyor. Tatar, komiteye başkanlık yapacak kadar sportif donanıma sahip midir?

İlk toplantının Cumhurbaşkanı başkanlığında yapılabilmesi işin ciddiyeti açısından daha önemli değil miydi? Ersin Tatar, taziye mesajları yayınlamaktan bu tür işlere zaman ayıramıyor mu?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık