koronavirusSibel Siber hakkında girişim yapılacak mı?

Başbakanlık Covid-19 Koordinasyon Konseyi Başkanı Dr. Sibel Siber'in katıldığı bir TV programında ifade ettiği, hastaneye gelen malzemelerin satıldığı ile ilgili iddialar yalanlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 22, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakanlık Covid-19 Koordinasyon Konseyi Başkanı Dr. Sibel Siber’in katıldığı bir TV programında ifade ettiği, hastaneye gelen malzemelerin satıldığı ile ilgili iddialar yalanlandı.

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, ilaç, malzeme ve tıbbi gereçlerin hastanenin eczanesine teslimi ve  çıkışı sırasında kayıtların tutulduğunu, yapılan incelemelerde  aşırı kullanım veya kaçak saptanmadığını bildirdi.

Hastane Başhekimi Adil Özyılkan, “Eczanemize tüm teslim alımlar ve çıkışlar sırasında gereken kayıtlar tutulmaktadır. Hastane içerisinde yapılan incelemelerde mevcut Covid-19 pandemisi göz önünde bulundurulduğunda herhangi bir aşırı kullanım ve/veya kaçak saptanmamıştır” ifadelerini kullandı.

Sibel Siber’in söylemleri Hastane Başhekimi tarafından yalanlandığına göre, Başbakan Ersin Tatar’ın, Sibel Siber’in kamuoyunu yanıltmaya yönelik söylemleri ile ilgili bir girişim yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık