AktüelGazedda'nın GündemiSeyrüsefer eyleminin ikincisi gerçekleşiyor

Geçtiğimiz hafta Sosyal Medya'da örgütlenerek binleri sokağa çıkarmayı başaran "Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok" eyleminin ikincisi gerçekleşiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 22, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz hafta Sosyal Medya’da örgütlenerek binleri sokağa çıkarmayı başaran “Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok” eyleminin ikincisi gerçekleşiyor.

“Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok” eylemcileri ikinci kez sokağa inmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta yaptıkları eylemle ses getirmeyi başaran ancak hükümetten talepleri konusunda olumlu bir yanıt alamayan eylemciler, 27 Ocak Pazartesi akşamı bir kez daha eylem düzenleme kararı aldı.

Konuyla ilgili dün sabah saatlerinde bir anket açılmış ve grup üyelerinden ortak bir saat belirleme konusunda fikir alışverişi talebinde bulunulmuştu.

Bu çerçevede, grubun kurucularından Fikri Maraşalı, Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok grubu üzerinden yaptığı açıklamada, ankete katılan çoğunluğun ikinci eylemin 27 Ocak Pazartesi akşamı 18.30’da yapılmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Eylemin yeri ve içeriği ile ilgili bilgilendirmenin önümüzdeki günlerde sayfa aracılığıyla yapılması bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft