AktüelİnsanSevginin Özgürlüğü, Emeğin Özgürlüğü Kadar Yaşamsaldır

Bağımsızlık Yolu, LGBTİ bireylerle ilgili tabelalara yapılan saldıların tümünün homofobi olduğunu belirterek her türlü baskı ve nefrete karşı, LGBTI’ler ve tüm ezilenlerle yan yana mücadele etmeye devam edeceklerini açıkladı. Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklama şöyle: Sevginin Özgürlüğü, Emeğin Özgürlüğü Kadar Yaşamsaldır Bugünlerde bir kez daha, Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks bireylere yönelik nefret ayyuka çıkmıştır. Tabelalara saldıranlardan, onlar da yaşasın ama ergen çocuğuma kötü örnek oluşturuyorlar diyenlere kadar geniş bir yelpazede de olsa, bunların tümü homofobidir. Kıbrıs adasının...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu, LGBTİ bireylerle ilgili tabelalara yapılan saldıların tümünün homofobi olduğunu belirterek her türlü baskı ve nefrete karşı, LGBTI’ler ve tüm ezilenlerle yan yana mücadele etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklama şöyle:

Sevginin Özgürlüğü, Emeğin Özgürlüğü Kadar Yaşamsaldır

Bugünlerde bir kez daha, Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks bireylere yönelik nefret ayyuka çıkmıştır. Tabelalara saldıranlardan, onlar da yaşasın ama ergen çocuğuma kötü örnek oluşturuyorlar diyenlere kadar geniş bir yelpazede de olsa, bunların tümü homofobidir.

Kıbrıs adasının aşkın, sevginin adası olmasıyla övünür, dolunaya ve denize şiirler yazarız… Aşkın sadece altın yüzük takıp 2 çocuk üreten boyutunu kutsamak, bunun dışındakilere saldırmak ikiyüzlülüktür. Biz tüm çabasını çocukların güzel bir gelecekte mutlu olarak yaşaması için verenler olarak, bireyin kendini özgürce var edebilmesi kavgasında, sevginin özgürlüğünün, emeğin özgürlüğü kadar yaşamsal olduğuna inanıyoruz.

Ayrımcılıklardan kar sağlayan, eğitim sisteminden medyasına kadar tüm araçlarıyla tektipleştiren kapitalist düzenin yarattığı her türlü baskı ve nefrete karşı, LGBTI’ler ve tüm ezilenlerle yan yana mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek…

Bağımsızlık Yolu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık