AktüelPolitikaSermayenin AKP yalakalığı: Türkiye medyasına tam sayfa ilan

Kıbrıs Türk Ekonomik Örgütler Platformu Türkiye medyasına 'Barış Pınarı Harekatı'na destek ilanı verdi. İlan ateşkes sağlandıktan sonra yayınlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Türkiye medyasına tam sayfa ilan vererek, Türkiye’nin Suriye’ye başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini açıkladı.

Fakat ilan ateşkes sağlandıktan sonra yayınlandı.

Tele1 internet gazetesinde Can Ataklı’nın bu sabahki programında gündeme getirdiği ilanla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın aleyhinde bir girişim ifadelerini kullanarak, birilerinin sermaye kesimlerine böyle bir ilan yayınlamasını işaret ettiğini iddia etti.

Ataklı programında hem Kıbrıs’ın kuzeyindeki sermayenin de Türkiye sermayesi gibi olduğunu ve dincilerden medet umduğunu kaydederek, “Sermayenin ahlakı olmadığı zaman bir ülke ayağa kalkamaz”  ifadelerini kullandı.

İşte video:

Can Ataklı’dan Kıbrıs tepkisi: Sermayenin ahlakı olmadığı zaman bir ülke ayağa kalkamaz

Tele1 Gün Başlıyor programının sunucusu Gazeteci Can Ataklı bu sabah yayınlanan programında Kıbrıs Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık