AktüelGazedda'nın GündemiSerkan Mesutoğlu, Halkın Partisi’nden istifa etti

Avukat Serkan Mesutoğlu, kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamayla, Halkın Partisi üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 24, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avukat Serkan Mesutoğlu, kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamayla, Halkın Partisi üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Mesutoğlu istifa gerekçesini, parti ile yaşadığı fikir farklılıkları olarak açıkladı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Yaptığım etraflı değerlendirmeler neticesinde Halkın Partisi’nden istifa etmiş bulunmaktayım.

Uzun bir süreden beridir, parti karar organlarının hayati konularda aldığı kararlar, izlediği yol ve yöntemler ile fikir farklılığı içerisindeyim.

Farklı fikirlerin partinin düşünce dünyasına zenginlik katacağı inancıyla, eleştirilerimi ve önerilerimi parti içerisinde ifade etmekten bir an bile geri durmadım.

Ne var ki, kritik konuları ilgilendiren her dönemeçte bariz fikir farklılığının oluşması bana ilkesel bir mesafeyi işaret etmektedir.

Özellikle gelinen son aşamada, alınan kararların, izlenen yol ve yöntemlerin savunabileceğim ölçülerin dışına çıktığına kanaat getirmiş bulunmaktayım.

Aldığım istifa kararının temelini bu düşünceler oluşturmaktadır.”

Açıklama, Serkan Mesutoğlu’nun izniyle GazeddaKıbrıs’ta yayımlanmıştır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık