AktüelPolitikaSeri katile 7 kez müebbet hapis cezası

Seri katil Metaksas’a Güney’deki en ağır ceza verildi… Kıbrıs’ın güneyinde 2’si çocuk 7 kişiyi öldüren Kıbrıs Milli Muhafız Ordusu Subayı Nikos Metaksas, bugün çıkarıldığı mahkemede öldürdüğü her kurban için müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kıbrıs’ın güneyinde 5 kadın ve 2 çocuğu öldüren seri katil Nikos Metaxas’a toplamda 7 kez müebbet hapis cezası verildi. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi 35 yaşındaki eski RMMO subayı ile ilgili kararını bugün açıkladı. Filipinler, Nepal ve Romanya kökenli kadınlarla, bu kadınlardan ikisinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 24, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seri katil Metaksas’a Güney’deki en ağır ceza verildi… Kıbrıs’ın güneyinde 2’si çocuk 7 kişiyi öldüren Kıbrıs Milli Muhafız Ordusu Subayı Nikos Metaksas, bugün çıkarıldığı mahkemede öldürdüğü her kurban için müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kıbrıs’ın güneyinde 5 kadın ve 2 çocuğu öldüren seri katil Nikos Metaxas’a toplamda 7 kez müebbet hapis cezası verildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi 35 yaşındaki eski RMMO subayı ile ilgili kararını bugün açıkladı.

Filipinler, Nepal ve Romanya kökenli kadınlarla, bu kadınlardan ikisinin 6 ve 8 yaşındaki kızları olmak üzere toplam 7 kişiyi katleden Metaxas, ağır güvenlik önlemleri altında götürüldüğü mahkemede gözyaşları içinde “iğrenç suçlar işledim” dedi. Rum haber kaynaklarına göre Metaxas katlettiği 7 kişinin ailesine “başsağlığı” diledi.

Katil kurbanlarını Güney’de çalışmakta olan yabancı hizmetlilerden seçmiş ve cinayetleri 2016 Eylül ile 2018 Ağustos arasında işlemişti.

Olayın ortaya çıkmasından sonra “kadınların yabancı kökenli olmasından dolayı kaybolmalarıyla ilgilenmediği, ölümlerde ihmali bulunduğu” ileri sürülen ve istifa çağrılarına direnen Kıbrıs Cumhuriyeti Polis Genel Müdürü görevden alınmış, ayrıca Adalet Bakanı da “olayda sorumluluğu bulunmadığını” açıklamasına rağmen, istifa etmek zorunda kalmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık