AktüelGazedda'nın Gündemi‘Serbest Kürsü’de konuşmacılar belli oldu

Başbakanlık önünde 1 Nisan bu yana “Direniş Nöbeti” eylemine devam eden gençler, kurdukları Direniş Kürsüsü’nde ‘Serbest Kürsü’ etkinlikleri düzenleyecek.
Gazedda KıbrısNisan 10, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakanlık önünde 1 Nisan bu yana “Direniş Nöbeti” eylemine devam eden gençler, kurdukları Direniş Kürsüsü’nde ‘Serbest Kürsü’ etkinlikleri düzenleyecek.

Direniş Komitesi’nden yapılan açıklamada, belirli aralıklarla gerçekleşecek etkinliklerin her birinde gençlerin kısa talepleriyle ilgili konuşmalar yapılacak.

11 Nisan Pazartesi saat 19.00’da gerçekleşecek olan ilk etkinlikte ise “Sözde belediyeler reformu geri çekilsin” talebi ile alakali konuşulacak.

İlk konuşmacılar belli oldu

Konuşmacıların, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Ongun Talat, Dev-İş Başkanı Koral Aşam, LTB Meclis Üyesi ve Direniş Komitesi üyesi Umut Öksüz ve LTB Meclis Üyesi Murat Kanatlı’nın olacağı bildirildi.

Gençler tüm halka çağrı yaparak, herkesi direnişe ve dayanışmaya çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık