AktüelEkolojiEkonomi PolitikPolitikaYaşamSera gazı emisyonları artıyor Dünya alarm veriyor

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Çeviri: Aycan Akcin
New York Times raporları, küresel sera gazı emisyonlarının 2018’de endişe verici bir hızla büyüdüğünü belgelemekle birlikte bu büyümeyi bilim insanları gittikçe  hızlanan bir “ yük treni”ne benzetiyorlar.

Çarşamba günü yayınlanan iki çalışma, karbon dioksit emisyonlarındaki hızlı artışın, küresel ısınmadan kaynaklı zorlu sonuçların beklenenden daha erken yaşanacağına dikkat çekiyor.

İki çalışmadan birinin yazarı Stanford’daki dünya sistem bilim profesörü Rob Jackson, “Petrol kullanımının beş yıl üst üste yükseldiğini gördük” dedi, “Bu gerçekten şaşırtıcı”.

Küresel Karbon Projesi tarafından yayınlanan yeni araştırmada, dünya genelinde karbon emisyonlarının bu yıl yüzde 2.7 artacağı öngörülmektedir. Bilim insanları ayrıca, petrol tüketimindeki beklenmedik yükselişin – ki elektrikli aletlerin satış gelişimini karşılamaya yaradı- de kısmen suçlu olduğunu belirtti.

Greenhouse-Gas Emissions Increasing at Alarming Rate, Experts Warn

Rapid increase will likely bring about most severe consequences sooner than expected.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©