AktüelGazedda'nın Gündemi“Seni Sevmiyoruz Erdoğan” diyemedik!

Kıbrıs’ın kuzeyinde birçok reklam tabelası “Love Erdoğan” afişleri ile dolduruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde birçok reklam tabelası “Love Erdoğan” afişleri ile dolduruldu. Buna karşılık Kıbrıs’ın kuzeyindeki birçok sivil toplum örgütü ve parti ise panolara tepki gösterebilmek adına “Love” varyasyonları oluşturdu. Ancak Sol Hareket dışında hiçbir bir örgütün “Stop Erdoğan” ya da “Seni Sevmiyoruz Erdoğan” diyememesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Dün akşam saatlerinden itibaren Kıbrıs’ın kuzeyindeki neredeyse her bölgeden “Love Erdoğan” yazılı reklam panoları sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başladı. Bahsi geçen panolarla ilgili sosyal medyada pek çok eleştiri yapılıyor.

Bu “moda”yı takip eden sivil toplum örgütleri ile bazı parti ve parti gençlik kolları ise “Love” kelimesi üzerinden kendi yorumlarını yaparak Kıbrıs’ı, kitapları, LGBTI+’ları ve barışı sevdiklerine yönelik paylaşımlarda bulunmaya başladı. İlginç olan ise, hiçbirinin bu pankarta yanıt olarak “biz seni sevmiyoruz Erdoğan” ya da reklam panolarının hazırlanmasına neden olan “Stop Erdoğan” sloganını ortaya çıkarmaması.

Bahse konu paylaşımlar arasında “Seni Sevmiyoruz Erdoğan” şeklinde tasarım yapan tek örgüt ise Sol Hareket oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık