AktüelEkonomi Politik“Sendikasız çalıştırılma yasaklanmalı”

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreterliği tarafından organize edilen bölge etkinlikleri Girne'de gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreterliği tarafından organize edilen bölge etkinlikleri Girne’de gerçekleştirildi.

Gerçekleşen etkinlikte, Münür Rahvancıoğlu tarafından yapılan “Özel Sektörde Çalışma Şartları ve Sendikalaşma” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Sunum konusuna ilişkin olarak, katılımcıların dahil olduğu verimli bir sohbet gerçekleştirildi. Sunumda, özel sektör çalışanların hakları konusunda bilinçlenmesinin öneminden ve daha fazlası için mücadele etmenin gerekliliği vurgulandı. Bu noktada devrimcilere düşenin ise kendinde sınıf olan işçilerin kendi için sınıfa geçiş sürecinde hızlandırıcı rol olduğuna değinildi.

Ayrıca sendikasız çalıştırılmanın yasaklanması ve özel sektördeki maaşın en düşük kamu çalışanı maaşına endekslenmesi gerektiği üstüne duruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık