AktüelPolitikaSendikal Platform’dan Sivil İtaatsizlik Kararı

Sendikal Platform, sivil itaatsizlik kararı aldı. Platfrom’dan yapılan açıklamada “KTAMS, KTÖS ve KTOÖES ile başlayan sivil itaatsizlik eyleminin Sendikal Platform kapsamındaki bütün sendikalarca uygulanmasına karar verilmiştir. Bu çerçevede bütün çalışanlar eski çalışma saatlerine göre işyerlerinde görev yapacaklardır” denildi. Sendikal Platfrom ayrıca hükümete 9 Aralık Cuma saat 15:00’a kadar süre verilmesine; bu süre sonunda taleplerin karşılanmaması durumunda ise stratejik kurumlarda süresiz greve gidilmesine ve kitlesel eylemlere devam etmeye karar verdi. İşte “AZINLIK HÜKÜMETİNİ UYARIYORUZ” başlıklı açıklama: Sendikal...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sendikal Platform, sivil itaatsizlik kararı aldı. Platfrom’dan yapılan açıklamada “KTAMS, KTÖS ve KTOÖES ile başlayan sivil itaatsizlik eyleminin Sendikal Platform kapsamındaki bütün sendikalarca uygulanmasına karar verilmiştir. Bu çerçevede bütün çalışanlar eski çalışma saatlerine göre işyerlerinde görev yapacaklardır” denildi.

Sendikal Platfrom ayrıca hükümete 9 Aralık Cuma saat 15:00’a kadar süre verilmesine; bu süre sonunda taleplerin karşılanmaması durumunda ise stratejik kurumlarda süresiz greve gidilmesine ve kitlesel eylemlere devam etmeye karar verdi.

İşte “AZINLIK HÜKÜMETİNİ UYARIYORUZ” başlıklı açıklama:

Sendikal platform bugün Başbakanlık önünde yığınsal bir eylem gerçekleştirmiş ancak herhangi bir siyasi erk veya iradeyle temas sağlayamamıştır. Azınlık Hükümeti diyalog kurma yerine çok ciddi bir polis gücünü sivil halk ile karşı karşıya getirme basiretsizliğini göstermiştir. Hükümet bu tavrıyla yaşanan arbede de gerek sivil eylemcilerin gerekse görevini ifa eden polis memurlarının yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Yaralanan tüm yurttaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Bugünkü eylem sürecinde yaşananları ve bundan sonraki eylem planını değerlendirmek üzere tam katılım ile toplanan Sendikal Platform aşağıdaki kararları üretmiştir:

1. KTAMS, KTÖS ve KTOÖES ile başlayan sivil itaatsizlik eyleminin Sendikal Platform kapsamındaki bütün sendikalarca uygulanmasına karar verilmiştir. Bu çerçevede bütün çalışanlar eski çalışma saatlerine göre işyerlerinde görev yapacaklardır.

2. Azınlık Hükümetine, Sendikal Platformun kış saati uygulaması bağlamında saatlerin 1 saat geriye çekilmesi  ve çocuklarımızın ölümünden sorumlu ilgili 3 bakanın istifası taleplerinin yerine getirilmesi için 09 Aralık Cuma saat 15:00’a kadar süre verilmesine; bu süre sonunda taleplerin karşılanmaması durumunda ise,

i. stratejik iş yerlerinde süresiz eyleme gidilmesine,
ii. gelecek hafta itibarıyla kitlesel eylemlere devam edilmesine

oy birliğiyle karar vermiştir.

Sendikal Platform 09 Aralık Cuma günü hükümete verilen süre sonrasında toplanarak alınan kararları detaylandıracak ve o günkü toplantı sonrası kamu oyuyla paylaşacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık